19 порад Марії Монтессорі для батьків
19 порад   Марії Монтессорі для батьків 
Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. 70-ть років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і академії, в яких вивчали і втілювали в життя антропологічні, дидактичні, педагогічні ідеї Марії Монтессорі, і мільйони дітей успішно навчалися в її школах.
Саме Монтессорі-школа занесена до Книги Гіннеса як найчисленніша. У ній навчається більше 22000 дітей, а знаходиться вона в Індії. Кажуть, що таку ж школу, але в Америці закінчила, наприклад, донька Білла Клінтона. Онуки і правнуки Льва Миколайовича Толстого, емігрували в різні країни світу, теж навчалися в Монтессорі-школах. У Нідерландах, Фінляндії та США дитячі сади і школи цього напряму включені в основний державний реєстр офіційних навчальних закладів.
Якщо Ви будете хоча б раз на тиждень перечитувати список заповідей Марії Монтессорі для батьків, то взаємини з дітьми можуть вийти на абсолютно інший якісний рівень:
1.Дітей вчить те, що їх оточує.
2.Якщо дитину часто критикують – вона вчиться засуджувати.
3.Якщо дитину часто хвалять – вона вчиться оцінювати.
4.Якщо дитині демонструють ворожість – вона вчиться битися.
5.Якщо з дитиною чесні – вона вчиться справедливості.
6.Якщо дитину часто висміюють – вона вчиться бути боязкою.
7.Якщо дитина живе з почуттям безпеки – вона вчиться вірити.
8.Якщо дитину часто ганьблять – вона вчиться відчувати себе винуватою.
9.Якщо дитину часто схвалюють – вона вчиться добре до себе ставитися.
10.Якщо до дитини часто бувають поблажливі – вона вчиться бути терплячою.
11.Якщо дитину часто підбадьорюють – вона набуває впевненість у собі.
12.Якщо дитина живе в атмосфері дружби і відчуває себе необхідною – вона вчиться знаходити в цьому світі любов.
13.Не кажіть погано про дитину – ні при ній, ні без неї.
14.Концентруйтеся на розвитку хорошого в дитині, так що в підсумку поганому не залишатиметься місця.
15.Будьте активні в підготовці середовища. Проявляйте постійну ретельну турботу про неї. Показуйте місце кожного розвивального матеріалу і правильні способи роботи з ним.
16.Будьте готові відгукнутися на заклик дитини, яка потребує вас. Завжди прислухайтесь і відповідайте дитині, яка звертається до вас.
17.Поважайте дитину, яка зробила помилку і зможе зараз або трохи пізніше виправити її, але негайно суворо зупиняйте будь-яке некоректне використання матеріалу і будь-яку дію, що загрожує безпеці самої дитини або інших дітей.
18.Поважайте дитину, що відпочиває або дивиться за роботою інших, або розмірковує про те, що вона зробила або збирається зробити.
19.Допомагайте тим, хто хоче працювати, але поки не може вибрати собі заняття до душі.
20.Будьте неустанними, роз’яснюючи дитині те, чого раніше вона зрозуміти не могла – допомагайте дитині освоювати те, що не було освоєно раніше, долати недосконалість. Робіть це, наповнюючи навколишній світ турботою, стриманістю і тишею, милосердям і любов’ю. Будьте готові допомогти дитині, яка перебуває в пошуку і бути непомітним для тієї дитини, яка вже все знайшла.
21.У поводженні з дитиною завжди дотримуйтеся кращих манер – пропонуйте їй краще, що є у вас самих.

Шкільні страхи, що це таке і як з ними боротися

Дуже часто людина так чи інакше відчуває страх, особливо гостро боязкі відчуття проявляються в дітей. Якщо це звичайні хвилювання, які жодним чином не впливають на самопочуття дитини, то перейматися не має за що. Проте як бути коли страхи впливають на психологічний стан дитини, на його здоров’я? Як допомогти своїй дитині перемогти шкільні страхи?
Декілька слів про самі страхи.
По-перше треба виявити причину шкільного страху. Найчастіше обставинами, що провокують  виникнення шкільного страху, є занадто вимогливі батьки. Тобто їх очікування стосовно успішності своєї дитини. Звісно кожен батько хоче бачити свою дитину найкращою, проте якщо очікування були завищені, то невдачі, які виникнуть на шляху дитини, можуть спричинити виникнення страху перед батьками, за не виправдання надій і не виконання покладеного обов’язку.
Більше того, шкільний страх може проявитися при зміні класу або взагалі переходу до іншої школи, навчального закладу. Якщо дитина не може знайти контакт з оточенням, вона ризикує бути вигнанцем і одинаком. Особливо часто в нашому світі з цим стикаються діти, які не відвідували дитячий садок і не мають відповідного досвіду спілкування з іншими дітьми в колективі.
Як же допомогти своїй дитині подолати шкільний страх?
По-перше потрібно, щоб дитина повсякчас відчувала підтримку і любов з боку батьків і родичів. Батько і мати повинні приділяти розвитку своєї дитини, незалежно від того хлопчик чи дівчинка. Особливо відчуваючи підтримку батька діти виховують впевненість у собі, у своїй захищеності і підтримці.
Зобов’язання батьків  – проявити безкінечну любов, незалежно від його досягнень або невдач, не виставляти завищені вимоги.
Визнання справжніх досягнень дитини надасть їй упевненості, гордість за власні успіхи.
В жодному випадку не потрібно наказувати дитину за невдачі у школі, шляхом обмеження його привілеїв вдома. Це, швидше за все, викличе протест з його боку.
Завжди потрібно говорити з дитиною, Спілкуватися з нею про те. що її турбує, про що вона думає. Якщо дитині важко сформулювати свої страхи, то можна пограти з нею у рольові ігри, де вона зможе реалізувати усі свої переживання і виразити їх словами. Наприклад розіграти якусь пригоду тощо.
І на останок найважливіше правило: батькам потрібно слідкувати за своїм емоційним станом. У родині де батьки завжди сваряться, де царює хаос і крик, дитина ніколи не знайде необхідної підтримки.
За інформацією інтернет-видання


Обновлен 02 янв 2017. Создан 28 ноя 2016MyCounter - счётчик и статистика Салюты,воздушные шары картинки